Zavřít
Přidejte se do našeho Bonus klubu a čerpejte výhody (slevy, dárky) tohoto programu. Více informací.

Jak správně vybrat obleček?

Jak správně vybrat obleček

Při výběru oblečku je velmi důležité správně vybrat velikost, aby mohl plnit svoji funkci. Při měření pejska postupujte nejlépe tak, že si pejska postavíme rovně, aby se díval před sebe, a vy ho z boku změříte. A sice tak, že jedna míra bude od krku ke kořeni ocasu a druhá bude obvod hrudníku. Tyto dvě míry Vám k výběru určitě stačí. Můžete mít změřený i obvod krku pro jistotu, ale není to už tak důležité. Nejdůležitější mírou je délka zad. Obleček je vždy lepší delší než kratší, protože pokud je kratší, tak se na bedrech bude pejskovi např. větrem nadzvedávat a bude mu pod obleček foukat nebo při dešti mu bude na bedra pršet, případně sněžit. A to je přesně ten moment, kdy obleček nemůže plnit svoji funkci tak, jak má, protože jsme vybrali špatnou velikost. Na našich prodejnách Vám s mírou oblečku rádi poradíme.

Ideálně když si vyberete obleček pokud si nejste jisti velikostí, nebo má váš pejsek hraniční míru, raději objednejte dvě velikosti s vyzvednutím na našich prodejnách, vezměte pejska s sebou. V klidu na místě vyzkoušíte obě velikosti a rozhodnete se, který sedí lépe.

Oblečků se vyrábí různé střihy. Jsou to pravděpodobně nejvíce oblíbené vesty

Kdy ji pejskovi přehodíte na záda, zapnete pod krkem a zapnete pod bříškem. Pokud to pejskovi nevadí, můžete mu provléci zadní nožky gumičkami, které zabezpečují, že bude vesta dobře sedět na celých zádech. Některé typy oblečků mají i očko na provlečení ocásku.  Je to nejrychlejší způsob na oblékání a pejsci ho většinou nejlépe snášejí. Vesty většinou mají tenkou flísovou vrstvu vespod a vrchní nepromokavou.

Do podzimních sychravých dnů doporučujeme vesty ze softshellu: ZDE

 

Další variantou je vesta, ale s provlečením předních nožek: vesta king to je většinou střih svetříků a dle našeho názoru je to mnohem méně oblíbený střih, jak u pejsků, tak u páníčků. Pejska do toho totiž musíte obléci, jako když si vy oblékáte svršky přes hlavu. Tzn. Nejdříve provlečete hlavu a pak nasoukáte nožky.

Zmíněné svetříky nejsou moc praktické. Dají se totiž využít, jen když je sucho. Je to např. pro pejsky, kteří mají nemocná záda, a nedělá jim dobře studený vítr. Ale pokud prší nebo sněží a svetr pejskům promokne, tak je pak studí a nadělají více škody než užitku. V takovém případě je potřeba pejskovi dát obleček s nepromokavou vrstvou a nebo přes svetřík přehodit ještě pláštěnku.

Další střih oblečků pro pejsky je Overal.

Ten je především pro dlouhosrsté psy, kteří mají náročnou srst na údržbu. Např. Afgánský chrt, královský pudl atd. A nebo naopak, pro ,,nahaté pejsky‘‘ jako je americký teriér apod. I tento střih lze koupit jen podzimní z flísu. a nebo zimní, nepromokavý.

Dále je třeba si rozmyslet, k jakému účelu budete obleček využívat. Zda to bude jen pláštěnka - Ta je ideální pro pejsky, kteří např. dlouho schnou, když promoknou. To jsou především dlouhosrstá plemena nebo pejsci s velmi hustou podsadou. Může sloužit i např. pokud má pes nějaké poranění na zádech, které mu nesmí navlhnout, apod.

Nebo pokud už máte staršího malého pejska, který už se v zimě třese zimou, tak je vhodná varianta právě zateplené vesty.

Nebo pokud si myslíte, že využijete jak pláštěnku, tak i zateplenou vestu, tak nabízíme variantu vesty s odepínací vnitřní podšívkou thermo 2v1.

Pokud máte extra zimomřivého pejska, tak značka Hurtta nabízí variantu oblečku Extreme warmer.

Je vhodná, i pokud se chystáte např. s pejskem na dovolenou na hory.