Zavřít
Přidejte se do našeho Bonus klubu a čerpejte výhody (slevy, dárky) tohoto programu. Více informací.

Non-Stop Dogwear Postroj Free Motion - Set - Free motion + běžecký opasek + amortizované vodítko 2m - 3989 Kč

Non-Stop Dogwear Postroj Free Motion

Doprava zdarma Sleva pro registrované

Pokud se rozhodnete pro nákup setu - Postroj + 2m amortizované vodítko + běžecký opasek, pak PROSÍM UVEĎTE V POZNÁMCE ZÁKAZNÍKA VELIKOST POSTROJE O KTERÝ MÁTE ZÁJEM. V případě, že si volbou velikosti nejste jistí, kontaktuje nás. Free motion je nově vytvořený postroj, který umožní psovi zvětšit rozsah pohybů a získat tak z každého kroku a z každého odrazu maximum

Dostupnost: skladem

DPH: 21 %
Bonus klub: 39 bodů

3989 Kč (vč. DPH)
ks

Všechny varianty


Další informace

 

Zcela volné dýchací cesty. Optimálně rozložený tah. Nastavitelná velikost – padne každému psovi.

Free motion je nově vytvořený postroj, který umožní psovi zvětšit rozsah pohybů a získat tak z každého kroku a z každého odrazu maximum. Postroj psovi netlačí na dýchací cesty a navíc umožňuje nastavení délky, šířky zad a hloubky hrudníku. Free motion padne každému psovi a  respektuje jeho přirozenou stavbu těla. To je důvod proč postroj Free motion používají i ti nejlepší světoví závodníci.

Jak správně nastavit postroj Free motion?
Nejprve je třeba nastavit správnou délku zad. Toho docílíme tak, že pomocí dvou popruhů posuneme smyčku, za kterou nás pes tahá (tažný bod), až ke kořeni ocasu. Oba dva popruhy musí být stejně dlouhé, aby se tažný bod neuchyloval k jedné nebo druhé straně. Popruhy po nastavení protáhneme dvakrát ocelovou přeskou, aby se zabránilo jejich vyklouznutí. Nastavení délky zad věnujte zvýšenou pozornost. Chybná délka tažného postroje je častou příčinou únavových zranění u psů. Elastické popruhy po stranách postroje slouží k tomu, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu tažného bodu. Stojí-li pes v klidu, nastavte je tak, aby byly v povoleném stavu. K jejich natahování dochází až při samotném běhu. Životnost postroje můžete prodloužit občasným vymácháním ve vlažné vodě.

Tabulka velikostí:

Velikost Otvor pro hlavu Obvod krku Příklady plemen
3 35 cm 28-33 cm PRT, malý knírač
4 40 cm 33-36 cm kokršpaněl
5 44 cm 36-40 cm border kolie
6 48 cm 40-44 cm australský ovčák fena, MOK fena
7 52 cm 44-48 cm MOK pes
8 56 cm 48-52 cm německý ohař
9 60 cm 52-56 cm Dobrman, německý ovčák
10 69 cm 56-62 cm Německá doga, Irský vlkodav 

V případě neobvykle hlubokého nebo naopak mělkého hrudníku může být vhodnější větší či menší velikost postroje než udává tabulka.

Obvod krku měřte krejčovským metrem. Rozsah obvodu krku je přibližný.

Délka hrudníku měřená mezi vrškem hrudní kosti a podpažní jamkou. Dostatečně dlouhá hrudní část spolehlivě zajistí, aby nedošlo k odírání psího podpaží.

«zobrazit více«