Vitamíny a doplňky stravy pro psy

V některých případech je vhodné přidávat svému psovi do krmiva vitamíny a další doplňky stravy. Prospějete tím jeho zdraví i vzhledu.

Podpořte správný růst svého štěněte vhodnými kloubními přípravky. Obzvlášť u štěňat velkých a obřích plemen dbejte na dostatečnou kloubní výživu. Preventivní tří až čtyřměsíční kloubní kůru by měl absolvovat každý střední větší pes minimálně 1x za dva roky, pomůže mu předejít pohybovým obtížím ve vyšším věku, i zde platí, že prevence je levnější než řešení následných obtíží. Jedna kůra ročně by měla být samozřejmostí u sportovně vedených psů, kteří své klouby nadměrně zatěžují, a seniorů. Mezi osvědčené kloubní přípravky patří například Alavis, který umí zmírnit i již vzniklá poškození. V naší nabídce naleznete i další špičkové přípravky PetVet, Canina, Arthronis, Aptus a další.

Další doplňky stravy užijí pejsci napříč plemeny. Pokud bývá vašemu pejskovi špatně v autě, kupte mu tablety proti nevolnosti. Trpí váš pejsek na zubní kámen? Přidávejte mu do žrádla spirulinu a ušetřete za drahé veterinární ošetření. Antistresové kapky s obsahem l-tryptofanu uklidní i přecitlivělé a nervózni psy, což oceníte například při návštěvě veterinárního lékaře nebo na Silvestra.

Pokud chcete psa krmit syrovou stravou, tzv. BARFem, pořiďte si vhodné vitamínové a minerální přípravky, kterými doplníte potřebnou denní dávku živin svého psa a udržíte ho ve špičkové kondici. Při BARFu přidávejte ke krmné dávce také za rybí nebo za studena lisované rostlinné oleje, které podpoří metabolismus psa a působí příznivě na kůži a srst. Například lososový olej psi doslova zbožňují a ochutíte s ním i obyčejné granule.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a my vám doporučíme vhodné vitamíny a minerály pro vašeho pejska.

 

Řazení podle názvu: up down
Počet: 12 24 36