Zavřít
Přidejte se do našeho Bonus klubu a čerpejte výhody (slevy, dárky) tohoto programu. Více informací.

Specific CED Endocrine Support - 2 kg - 584 Kč

Kompletní, vyvážená dieta s velmi mírnou energetickou hustotou pro podporu optimálního managementu hmotnosti psa.

Skladem: 2 ks

DPH: 12 %
Bonus klub: 5 bodů

584 Kč (vč. DPH)
ks

Všechny varianty


Další informace

SPECIFIC® Endocrine Support-DM je kompletní dietní krmivo pro dospělé psy určené k regulaci příjmu glukózy (Diabetes Mellitus-cukrovka) a metabolismu tuků při hyperlipidémii. Dieta má nízký obsah monoa disacharidů a zvýšený obsah vlákniny pro podporu postupného uvolňování glukózy. Dieta má dále nízký obsah uhlohydrátů a vysoký obsah proteinů, nízký obsah tuků a vysokou hladinu omega-3 mastných kyselin z mořských zdrojů, betaglukanů a přírodních antioxidantů. Dieta pokrývá veškeré výživové potřeby psů s cukrovkou a přispívá k jejich zdraví.
Diabetes mellitus, hyperlipidémie, recidivující infekce a nadváha spojené s endokrinními poruchami jako je hypotyroidismus, hyperadrenocorticismus ( Cushingova choroba), zácpa a kolitida reagující na vlákninu. Vysoký obsah rozpustné i nerozpustné vlákniny, podpora imunitního systému (beta 1,3/1,6 glukany, omega 3 mastné kys., zvýšený obsah zinku, selenu, vit. A, E a komplex vit. B), taurin a L-karnitin. Kontrolovaný obsah fosforu a sodíku.

Indikace

 • Diabetes mellitus.
 • Hyperlipidémie.
 • Nutriční podpora komplikací (špatná kontrola glukózy, hyperlipidémie, hypertenze, špatná kondice srsti, rekurentní infekce a nadváha) spojených s endokrinními poruchami jako je diabetes mellitus, hypotyreóza nebo hyperadrenokorticismus (Cushingův syndrom).
 • Zácpa, kolitida ovlivnitelná vlákninou.

Vlastnosti a charakteristika krmiva

 • Cereálie se sníženým glykemickým indexem (celá pšenice a oves) a vysoká hladina vlákniny, která zabezpečí pozvolné uvolnění glukózy z diety a tedy snížení postprandiální hyperglykémie u diabetických pacientů.
 • Unikátně vysoký obsah omega-3-mastných kyselin EPA a DHA z rybího oleje a omega-6 mastné kyseliny GLA z brutnákového oleje. Je prokázáno, že vysoký příjem omega-3 mastných kyselin snižuje hladinu lipidů v krvi při hyperlipidémii a napomáhá snižovat hypertenzi a zvýšenou citlivost na inzulín. Tyto mastné kyseliny ovlivňují také imunitní odpověď a produkci eikosanoidů. Produkcí méně zánětlivých eikosanoidů mohou tlumit hyperreaktivní zánětlivé reakce.
 • Obsah ß-1,3/1,6-glukanů z kvasnic a zvýšená hladina zinku, selenu a omega-3 mastných kyselin podporují imunitní systém. Beta-glukany se mohou vázat na makrofágy a ovlivňovat tak imunitní systém. Výsledkem tohoto působení je posílená antimikrobiální aktivita, celulární odpověď a protizánětlivé působení.
 • Kompletní, vyvážená dieta s velmi mírnou energetickou hustotou pro podporu optimálního managementu hmotnosti psa. Kontrolovaná hladina minerálů jako je fosfor a sodík snižuje přetěžování ledvin a působí preventivně v případě možného rozvoje hypofunkce ledvin starších psů.
 • EPA a DHA z rybího oleje podporují zdravou kůži a srst a zdravé klouby.

Doplňující informace

 • Endokrinní poruchy pozorujeme typicky u psů ve středním věku či starších psů. SPECIFICTM CED Endocrine Support je vyrobena tak, aby splňovala výživové požadavky psů právě těchto kategorií. Mírně snížený obsah fosforu a sodíku podporuje správné fungování ledvin a přídavek taurinu a L-karnitinu dobrou funkci srdce.
 • Zvýšený obsah rozpustné a nerozpustné vlákniny činí z diety SPECIFICTM CED Endocrine Support dietu vhodnou pro léčbu kolitidy reagující na podání vlákniny, rozsáhlého střevního průjmu, poruch střevní motility a zácpy.
 • Dieta obsahuje lusky psyllia, rozpustnou bobtnající vlákninu, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.
 • Kůže má aktivní metabolismus a vysokou potřebu různých důležitých živin. Zvýšený obsah vitamínů A, E, B komplexu a zinku a selenu podporuje zdravou kůži a srst.
 • Podle většiny doporučení týkajících se managementu cukrovky psů, je doporučeno, aby byla denní dávka krmiva rozdělena do dvou jídel. Načasování jídel je určováno aktivitou inzulinu individuálně u každého pacienta.
 • V případě, že majitel chce svého psa s diabetem nějak odměňovat, je doporučeno jako pamlsek používat SPECIFICTMCT-H Healthy Treats.
 • SPECIFICTM CED Endocrine Support je baleno ve speciální dusíkové atmosféře tak, aby byl zachován jedinečný obsah EPA, DHA a GLA.

Kontraindikace

 • Mladá, rychle rostoucí štěňata
 • Březí a kojící feny

Složení:

Čerstvé ryby, ovesná mouka (14 %), hrachový škrob (10 %), hydrolyzovaná bílkovina z  lososa, kukuřičný protein, bramborový protein, čočka (5 %), řepné řízky, mleté sušené ryby, vepřový tuk, hrachová vláknina, rybí olej, antarktický kril, hydrolyzát živočišných proteinů, sušená vejce, vitamíny a stopové prvky, moučka z řas, frukto-oligosacharidy, slupky semen jitrocele (Psyllium), kvasnice (zdroj beta-1,3/1,6-glukanů 0,04 %), extrakt ze zeleného čaje (0,02%), výtažek z granátového jablka (0,02 %), výtažek z brusinek (0,02 %). Zdroj sacharidů: Ovesná mouka, hrachový škrob, čočka. Neobsahuje umělá barviva ani aromatické látky.

Doplňkové látky (v  kg): Nutriční doplňkové látky:

vitamín A 22500 MJ, měď 8,0mg (měď v chelátové vazbě na hydrát glycinu), železo 30,0 mg (železo v chelátové vazbě na hydrát glycinu), zinek 154 mg (zinek v chelátové vazbě na hydrát glycinu), mangan 8,0 mg (mangan v chelátové vazbě na hydrát glycinu), selen 0,1 mg (selenomethionin), jód 2,2 mg (jodičnan vápenatý, bezvodý), taurin 1,7 g, L-karnitin 300 mg; přírodní antioxidanty.

Analytické složky:

Metabolizovatelná energie 1392 kJ/100g (333 kcal/100 g), hrubý protein 38,0 %, hrubý tuk 11,5 %, hrubá vláknina 7,5 %, hrubý popel 7,0 %, vápník 0,98 %, fosfor 0,6 %, škrob 19,6 %, cukr celkem 1,6 %, omega-3 mastné kyseliny 1,6 %.

Doporučená denní dávka krmiva v g:

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech, jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost a krmnou dávku upravit dle individuálních nároků a potřeb.

«zobrazit více«
Potřebujete poradit s objednávkou? +420 739 854 814 napsat e-mail Jsme vám k dispozici každý pracovní den.
Pondělí - pátek: 9:00 - 17:00