Zavřít
Přidejte se do našeho Bonus klubu a čerpejte výhody (slevy, dárky) tohoto programu. Více informací.

Aptus Biorion - 60 tbl - 395 Kč

Doplňkové krmivo pro psy a kočky, určené k péči o srst a podpoře růstu srsti a drápů.

Skladem: >10 ks

DPH: 12 %
Bonus klub: 3 body

395 Kč (vč. DPH)
ks

Všechny varianty


Další informace

Vlastnosti

Methionin je jednou z aminokyselin vytvářejících stavební složky proteinů. Navíc se v nepatrných množstvích podílí na chemických metabolických procesech, které jsou důležité pro zdraví zvířete. Je jednou z esenciálních aminokyselin, které zvířecí organismy neumí samostatně vyrobit a proto je nutné ji dodávat v krmení. Methionin je považován za primární nedostatkovou aminokyselinu obsaženou v doma připravovaném krmení podávaném domácím zvířatům. Proto musí být dostatek methioninu zabezpečen přidáváním doplňkového krmiva.

Biotin se jako koenzym v malých množstvích podílí na rozmanitých metabolických procesech při přeměně proteinů, cukrů a nenasycených mastných kyselin v organismu. Je potřebný zejména k udržení správné funkce kůže, srsti a drápů. Bylo zjištěno, že methionin podporuje účinky biotinu (synergické působení).

Návod k použití

Biorion je podáván psům a kočkám s účelem zajistit a zlepšit růst a správnou funkci kůže, srsti a drápů. Příznaky nedostatku biotinu zahrnují např. suchou srst, její nezdravý vzhled, nedostatek pigmentu, ztrátu srsti, suchou a šupinatící kůži, a lámavé a odlupující se drápy. Potřeba biotinu roste během období růstu, gravidity a laktace. Nedostatek methioninu může také způsobit poruchy funkce a vzhledu kůže a srsti.

Dávkování

  • Psi: 1 tableta na 10 kg 1x denně po dobu 3–5 týdnů, poté ¼ tablety na 10 kg 1x denně.
  • Kočky: ½–1 tableta/den

Jedna tableta váží 0.23 g.

Balení

  • Doba použitelnosti: 2 roky
  • Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C na suchém místě.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Obsah živin je uváděn s přesností +/– 15 %.

Pozor

Jestliže se zvíře škrábe, má na kůži patrné léze (pupeny, skvrny, krusty apod), nebo ztrácí srst, kontaktujte svého veterináře. U některých onemocnění, např. nemocí ledvin a střev, se mohou požadavky na přísun biotinu zvýšit.

Obsah živin

Sušina 96 %

Bílkoviny 10 %

Vláknina 70 %

Popel 3,1 %

DL methionin 175 mg/g

Doplňkové látky z premixu

Biotin 22 mg/g

Složení:

Vitaminový premix 78,6 %, DL methionin 17,1 %, vehikulum 4,3 %.

«zobrazit více«